Aktiviteler   Konaklama   Oduller    Resimler   Katılımformu   Kontakt   Linkler    Home Pages

VII. ISTANBUL

ULUSLAR ARASI KORO FESTIVALI & YARISMASI 24-28  AGUSTOS 2017

 ORG.TANITIM : HARMAN KORO KULTUR ve FESTIVAL ORG. 1987 yılından bu yana Türkiye de ve yurt dışında uluslararası Folklor–Müzik-Dans-koro festivalleri yapan bir kültür organizasyonudur. Ülkemizde birçok uluslararası organizasyonlar yaparak yurt dışından her yıl ülkemize yaklaşık 2200 müzisyen-dansçı ve öğrencileri davet edip aktiviteler yoluyla ülkemizin tanıtımını yapmaktadır. 1994 yılından bu yana Avrupa, Asya ve Amerika’daki festivallere kültür gruplarını yurt dısındakı festival ve yarısmaların organizasyonunu yaparak ülkemiz tanıtımını yapmaktayız. HARMAN KULTUR ORG. Avrupa koro federasyonu, Amerika koro org. uluslararası koro federasyonu uyesidir.

YARISMA & FESTIVAL TANITIM: Amacımız Dünya  korolarını ülkemizde de faaliyet gösteren koro grupları ile tanıştırmak ve kaynaştırmak ve Türk halkına koroyu sevdirmektir. KORO yarışması KADIKOY kozyatagı kultur merkezinde festival ise KADIKOY selamiçesme özgürlik parkında yapılmaktadır. Istege baglı olarak farklı bolgelere de yapabiliriz.Girişlerimiz ücretsizdir.

 YARISMA : ISTANBUL ULUSLARARASI KORO FESTIVAL & YARIŞMASI  amatör , profosyonel ve okul koro veya muzik gruplarına  açıktır. Yarışmayı Yurt dışından Uzman Juriler davet edilerek yapılacaktır.( 4 Yabancı  , 1 yerli) Yarışma süresi en az  6 dakika, en fazla 8 dakikadır. sahnede mizik başlaması ile süre başlar son müzik bitiminde süre sona erer. Gruplar en fazla 4 parca ile katılabilirler en fazla 4 muzisyen ile katılabilirler. gruplar istedikleri parçayı  söyleyebilirler. Türk grupları, Halk müziği çok sesli veya koro grupları ile yarışabilirler. Dileyen gruplar müzisyensiz katılabılırler. Her Kategorilerde en fazla bir Turk grubu katılabilir.  KATEGORILER : COCUK KOROSU  ( 7-15 yaş  ) KADINLAR KOROSU - ERKEKLER KOROSU,  KARMA KORO ve GELENEKSEL HALK MUZIGI KOROSU , GELENEKSEL ENSTURMANTAL YARISMA .Festivale katılanlara Plaket, sertifika, festival madalyası, Her kategoride 1-2-3 kupası ve en yuksel puan alan gruplara ISTCUP kupası ve para odulu. 1-700 euro 2-500 euro 3- 300 euro

PROGRAM : 

 BIRINCI GUN : Grupların istanbula gelişi konaklama yurtta         kadıkoy ***  otel **** otel

IKINCI GUN  : Gruplar isterlerse tarihi ve turistik gezileri bizim rehberler eşliğinde.

SULTAN AHMET CAMI -AYASOFYA -TOPKAPISARAYI - KAPALI CARSI

UCUNCU GUN :  13:00 KADIKOY kozzy Kozyatagı kultur merkezi  yarısma salonunda provalar 15:00  yarışma  ( COCUK -KARMA KORO - FOLK MUZIK - FOLK ENSTURMANTAL YARISMASI

 DORDUNCU GUN HALK KONSERI : gezi turu yada adalar deniz molası - bogaz turu ozel tekne gezisi. Acik havada ücretsiz halka acık konser olacaktır. Tüm ülkeler max 12 dak programlarını sunmaktadır.

 BESINCI GUN : Grupların istanbuldan ayrılısı.

 Not : Dileyen gruplar kendi konaklamalarını yapabilirler yada yabancı gruplar ile konaklama yapabiliriz. konaklama ucretleri  bilgi isteyebilirsiniz. resimler ve yarısma sonucları ingillize olarak gorebilirsiniz.

  KATILIM SARTLARI

                            KORO ve MUZIK GRUPLARINIZ VAR VE YURT DISINA GITMEK ISTIYORSANIZ TIKLAYINIZ

PHOTOS 2011 PHOTOS 2012  PHOTOS 2013 PHOTOS 2014 

PHOTOS 2015 WINNERS  Prizes 2015 

BILGI ICIN : BULENT UZUN  0532 274 79 73

HARMANKORO FESTIVAL ORGANIZASYON  0216 346 13 54  İstanbul@istanbulchorus.com